Coop Pank
Coop Pank on kodumaine ning usaldusväärne pank, mis kuulub tarbijate ühistu kaudu Eesti inimestele. Nende kliendid on peamiselt eraisikud ning väikse ja keskmise suurusega ettevõtted. Pakutakse tooteid igapäevapanganduse ja finantseerimise vallas. Eraklientidele pakutavate laenude nimekiri on pikk - Coop Pank pakub väikelaenu, autolaenu, remondilaenu, reisilaenu, kodulaenu, refinantseerimist, laenu kinnisvara tagatisel, liisingut ning järelmaksu. Lisaks internetipangale on Coop-il olemas pangakontorid ning kauplused, mis pakuvad lihtsamaid teenuseid. Siinkohal anname ülevaate levinumatest laenutoodetest.
Coop Panga väikelaen
Üks kiiremaid ning kättesaadavamaid laene on erakliendi väikelaen summas kuni 15 000 eurot, perioodiga 6 - 72 kuud. Maksimaalne laenusumma sõltub siiski iga kliendi isiklikust maksevõimekusest.
Väikelaenu muudavad lihtsaks ja kättesaadavaks järgnevad tingimused:
- laenu taotlemiseks pole vaja tagatist;
- raha kasutuseesmärgi valid ise;
- taotluse täidad internetis ja vastus saabub vaid loetud sekunditega;
- Coop Panga kontole saad raha kätte samal tööpäeval - vajadusel saab konto avada internetis;
- fikseeritud intress laenujäägilt.
Laenulepingu sõlmimiseks on Coop Pank taotlejale seadnud järgnevad nõuded: isik peab olema vähemalt 21-aastane Eesti kodanik või välismaalane, kes omab elamisluba; vanus laenuperioodi lõppemise hetkeks ei tohi olla rohkem kui 75 eluaastat; omama igakuist sissetulekut alates 280 eurot ning korrektset maksekäitumist.
Coop Panga laen kinnisvara tagatisel
Neile, kes vajavad suuremas summas laenu, pakub Coop Pank kinnisvara tagatisel laenu summas kuni 100 000 eurot, mille perioodiks on maksimaalselt 30 aastat. Laenu saab kasutada just endale sobivateks väljaminekuteks ning väikelaenuga võrreldes on laen madalama intressi tõttu soodsam. Tagatiseks on kinnisvarale seotud hüpoteek, milleks sobivad ka külaliskorterid ehk mitteeluruumid.
Maksegraafikut mõjutab muuhulgas ka graafiku tüübi valik, milleks on Coop Panga puhul kas annuiteet või siis fikseeritud graafik. Annuiteetgraafik tähendab küll igakuist ühesuurust makset, kuid see-eest on intressikulud kõrgemad. Fikseeritud graafiku puhul tasutakse põhiosa võrdsete maksetega ja intressikulu on väiksem, kuid laenuperioodi alguses on kuumaksed kokkuvõttes suuremad. Enne lepingu sõlmimist on mõistlik läbi mõelda, milline maksegraafiku tüüp ning maksekuupäev sobib just teile, sest hiljem on neid võimalik muuta vaid kindla tasu eest.
Laenu võttes tuleb arvestada sellega, et tasuda tuleb ka lisakulud, milleks on sõlmimise tasu, notaritasu, riigilõiv, eksperthinnangu tasu tagatisvara jaoks ning tagatisvara kindlustamine.
Enne laenulepingu sõlmimist tasub läbi mõelda, kas risk on kalkuleeritud ning kas oled nõus oma kinnisvara pantima - pea meeles, et makseraskuste tekkimisel on pangal õigus sinu korterile, majale või maale. Seega, kui vajad laenu väiksemas summas ning ei soovi kinnisvara tagatiseks seada, võib just Coop laen olla sobivam variant lisaraha saamiseks.